Poldark. Zatmění : román z Cornwallu v letech 1794-1795 /

Pátá část dvanáctidílné kroniky Poldarků přináší další dramatické události, k nimž došlo v Cornwallu v letech 1794-1795, kdy mezi sebou nesmiřitelně soupeřily rody Poldarků a Warlegganů.

Série: Poldark, část 5
Main Author: Graham, Winston, 1910-2003
Other Authors: Havlíková, Ludmila
Format: Book
Language: Czech
English
Published: Praha : Baronet, 2018
Edition: Vydání první
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Pátá část dvanáctidílné kroniky Poldarků přináší další dramatické události, k nimž došlo v Cornwallu v letech 1794-1795, kdy mezi sebou nesmiřitelně soupeřily rody Poldarků a Warlegganů.
Ross Poldark se po řadě osobních i finančních ztrát snaží zajistit svou ženu Demelzu a syna Jeremyho, ale stále naráží na svého úhlavního nepřítele, mstivého bankéře a podnikatele George Warleggana. Hluboce zakořeněná vzájemná nenávist obou mužů dostává další rozměr po Georgeově sňatku s křehkou Elizabeth, Rossovou první láskou a vdovou po jeho bratranci, která přivádí na svět dítě a zjišťuje, že její manželství s bezcharakterním, všeho schopným zbohatlíkem dostává první trhliny. Zlá krev mezi oběma rodinami zasahuje i do rodícího se vztahu mezi Demelziným bratrem Drakem, synem nuzného horníka, a Elizabethinou příbuznou Morwennou, která žije s Warlegganovými jako vychovatelka jejich syna. Jediné uklidnění nastává mezi Rossem a jeho ženou Demelzou, kteří k sobě po překonaných tragédiích a hlubokém rozkolu způsobeném Rossovou nevěrou znovu nacházejí cestu, a dokonce k sobě mají blíž než dříve. Do jejich života však zasáhne válka, když Ross zjistí, že jejich přítel doktor Dwight Enys upadl do francouzského zajetí, a vydá se ho osvobodit. Stejně obětavě se snaží pomáhat svým zbídačelým sousedům, zasaženým krizí a chudobou, která sužovala Cornwall koncem 18. století. Nakladatelská anotace.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 532 stran ; 21 cm
ISBN: 9788026907596